Cumartesi, Haziran 24, 2017

ALARM SİSTEMLERİ 

Güvenlik insanoğlunun var oluşundan beri önemli olgulardan biri olmuştur. Güvenlik sistemleri çağımızın teknolojisi olan, elektronik teknolojisinin kullanılması ile birlikte sürekli gelişme göstermektedir. Hırsızlık tüm yerleşim yerlerinde en çok korkulan olaylardan biridir. Bu olayların başlangıç anında ilgili birimlerin hemen haberdar edilmesi için ihbar ve alarm sistemlerine ihtiyaç vardır. Gelişen teknolojinin amacı ise caydırıcı unsurları ile bu olayları en aza indirmek ve olabilecek tehlikeleri önlemektir. Bunun için güvenlik sistemleri kişilerin günlük yaşantılarını bozmayacak şekilde projelendirilir. Elektronik güvenlik sistemleri genelde alarm sistemi adı verilen hırsızlık, yangın ve gaz kaçağı gibi tehlikelere karşı kurulan erken uyarı sistemleridir. Bu tehlikelerin her birine karşı ayrı sistemler kurulduğu gibi hepsini kapsayacak şekilde sistemler de kurulabilmektedir. Güvenlik ve hırsız alarm sistemlerinde algılayıcılar ve dönüştürücüler en önemli rolü oynamaktadır.

      Alarm Haber Alma Merkezi olayın doğruluk testini yaptıktan sonra ilgililere haber vererek; jandarma, polis, itfaiye ve işyeri sahiplerine ihbar ederek gereken önlemlerin hızla alınmasını sağlamaktadır. Böylece riskleri en aza indirmek mümkün olmaktadır.

   AKILLI ALARM SİSTEMİ NEDİR?

    Kedi, köpek gibi evinizde beslediğiniz evcil hayvanları algılamayan, dolayısıyla yanlış alarm vermeyen sistemlerdir.Evlerinde evcil hayvan barındıranların tercih edeceği akıllı alarm sistemi farklı ağırlıkta hayvanlar için ayrı üniteler içerdiğinden, istediğiniz ayar ile olası yanlış alarmları önler.

 

Alarmlı Güvenlik Sistemi evimi nasıl korur?

    Herhangi bir sebepten dolayı evinizde ya da işyerinizde alarm çalmaya başlarsa, sinyali alan alarm haber alma merkezi derhal durumu 24 saat iletişim halinde oldukları emniyet birimlerine ve yetkililerine bildirirler.

 

  Kablosuz Alarm Sistemleri ile Kablolara veda Edin!   

      Evleri keyifle yaşanabilir kılan en önemli faktörlerden biri, dekorasyona gösterilen özendir. Işıklandırma, dekoratif ürünler ve renkler bir mekânı olduğundan çok daha güzel bir hale getirir. Özenle yapılan dekorasyon sonrasında ise estetik görünümü bozmamak için kablolu cihazların seçiminde çok hassas davranılır. Mümkünse kablosuz alarm sistemi ürünleri tercih edilir. Çünkü bu tip cihazların kabloları evde estetik olmayan bir görüntü sergileyebilir. Yakın bir zamana kadar alarm güvenlik sistemlerinin montajında da tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi kablo kullanıyordu. Ancak geliştirilen kablosuz alarm teknolojileri sayesinde alarm sistemlerinde kablo kullanımı bir zorunluluk olmaktan çıktı. Evinize alarm sistemi taktırmak istiyorsunuz fakat kablo kirliliğinden hoşlanmıyorsanız, Barış İletişim’in kablosuz güvenlik sistemleri tam size göre. Ev ve işyerinizdeki yaşam senaryonuza göre uygun olarak yerleştirilen Barış İletişim’in alarm sisteminin hem kablolu hem de kablosuz seçenekleri bulunuyor. Kablosuz alarm sistemleri evde kablo kalabalığından hoşlanmayan kişiler tarafından büyük ilgi görüyor. Kablosuz alarm sistemlerinde alarm paneli ile detektörler ve manyetik kontaklar arasındaki veri alışverişi RF sinyaller aracılığı ile gerçekleştiriliyor. Böylece alarm sistemlerindeki kablo sorunu ortadan kaldırarak yaşam alanlarının dekorasyonu korunmuş oluyor.

Alarm Sistemi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

 Güvenlik hizmeti alacağınız firmanın, gelen sinyali inceleyip gerekli yönlendirmeyi yapacak uzmanlardan oluşan ve 7 gün 24 saat aktif olarak hizmet veren bir alarm merkezi olup olmadığını kontrol edin. Satış sonrası destek ve teknik servis hizmetlerinde, müşteri odaklı hizmet verebilecek altyapısı ve insan kaynağı olup olmadığına dikkat edin. Kullanılan ekipmanların uluslar arası elektronik standartlarına uygun olup olmadığını kontrol edin. Alarm sistemi ürünlerinin ve ekipmanlarının yedek parça ve yetkili servis ve yerinde bakım garantisi olduğunu araştırın. Kullanılacak Alarm sistemini sensörleri yetkili bir danışman ile beraber oluşturun. Böylece Alarm sistemleri güvenlik sisteminden en iyi verim almanız, yanlış alarmları en aza indirmiş olursunuz. Sensörlerin montaj ve tasarımı güvenlik sistemi konusunda eğitimli ve uzman ekipler tarafından tesis edilmiş olduğundan emin olun. Alarm sistemi ile ilgili bölge tanımlamaları ve alarm sisteminin kullanıcı şifreleri gibi programların eğitimini eksiksiz bir şekilde öğreten, konusunda tecrübeli ve uzman firmaları tercih ediniz.

        Barış İletişim sürekli, yeni gelişen ürünleri takip ederek sizlerin son teknoloji Alarm sistemlerine kolaylıkla ve rahatça tanışmasını hedef almaktadır.Bünyesinde bulunan birçok ürün ile evinizde, işyerinizde,okullarda güvenliği en etkin biçimde sağlar.Sizde Barış İletişim’in hizmetlerinden yararlanmak ürünler hakkında bilgi almak için satış temsilcilerimizle görüşebilir ücretsiz keşif fırsatımızdan yararlanabilirsiniz..